1We wtorek (30 stycznia) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego czytelnika w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. To już trzecia edycja konkursu, mającego na celu wyłonienie czytelników, którzy wypożyczyli i przeczytali największą ilość książek.

 DSC6233Krótki utwór literacki, zawierający morał, często wierszowany, czasem żartobliwy to ...? W jakim utworze pojawiła się Laura Kościeniecka? A w jakim Wernyhora? Kto napisał Wesele a kto Chłopów? Z jakiego utworu pochodzi cytat: Nazywam się Milijon – bo za miliony / Kocham i cierpię katusze? A może: Koniec i bomba /A kto czytał, ten trąba!? Na tego typu pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu z języka polskiego i literatury.

Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.2016 r. (piątek) w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Z tej okazji każdy
z chłopaków otrzymał życzenia. Całej imprezie towarzyszyła muzyka, dzięki czemu powstała miła i przyjazna atmosfera.  Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia były Panie:  Mirosława Szymaniak,   Danuta Adamczyk, Marta Portas, Ewelina Fedak i Karolina Jaklińska-Czyżak oraz uczennice z klasy II TE oraz II TH. Dodatkowo klasa II TE wraz z wychowawczynią Panią Mirosławą Szymaniak przygotowała z tej okazji gazetkę ścienną.

Monika Rasowska kl. II TE

Zdjęcie nr 1

 

  Dziewczęta podczas wręczania życzeń

Zdj3W piątek (20 maja) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nowogardzie odbył się Wojewódzki Konkurs z Podstaw Przedsiębiorczości realizowany
w ramach projektu Przedsiębiorczy Uczeń – Pracujący Absolwent współfinansowanego przez NBP.

zdjecie nr 6W dniu 26 kwietnia (wtorek) odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół ponadgimnazjalnych w Auli Wydziału Teologicznego US w Szczecinie pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Chrystiana”.

zdj1W dniu 8 kwietnia (piątek) odbył się VIII Archidiecezjalny Konkurs Papieski dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Poznajemy dokumenty papieży – Jan Paweł II, Dives i Misericordia” w Auli Wydziału Teologicznego US w Szczecinie pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.