zdj1W dniu 8 kwietnia (piątek) odbył się VIII Archidiecezjalny Konkurs Papieski dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Poznajemy dokumenty papieży – Jan Paweł II, Dives i Misericordia” w Auli Wydziału Teologicznego US w Szczecinie pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Był to etap finałowy. Po etapie szkolnym, który odbył się 25 lutego w ZSP w Nowogardzie zakwalifikowały się 4 osoby do etapu finałowego w Szczecinie. Byli to: Karolina Sławecka kl.II TL, Konrad Małek kl. III TE, Rafał Grzybowski kl. I TL i Emilia Miłek kl. II TL. W etapie finałowym w Szczecinie wzięło 55 uczniów ze szkół średnich z całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
O godz. 10.00 w auli US rozpoczęła się inauguracja i wystąpienie zaproszonych gości.
Od godz. 10.20 do 11.10 odbyła się część pisemna (test) i równolegle dla katechetów i księży odbyło się spotkanie z organizatorem. W czasie gdy komisja sprawdzała testy, młodzież mogła w auli US obejrzeć film ze spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie w 1991 roku. Po filmie był poczęstunek, można było zjeść kawałek pizzy, coś słodkiego i czegoś się napić. Przed ogłoszeniem wyników z części pisemnej głos zabrał metropolita szczecińsko- kamieński ks. abp Andrzej Dzięga. Około godz. 13.00 w auli US nastąpiło ogłoszenie wyników części pisemnej – wyróżniono 7 najlepszych uczniów. Byli to uczniowie z LO w Szczecinie, ZSP w Policach i ZSP w Stargardzie. Około godz.14.00 ogłoszono wyniki konkursu. I miejsce zajął uczeń z Polic. Nagrodą była pielgrzymka do Rzymu. Dla pozostałych uczestników były pamiątkowe dyplomy i książki.
Wszyscy wróciliśmy do Nowogardu zadowoleni z tego, że mogliśmy wziąć udział w konkursie o Świętym Janie Pawle II w Roku Miłosierdzia jaki obecnie przeżywamy. Zachęcam młodzież do brania udziału w różnego rodzaju konkursach szkolnych.

Ks. Robert Dąbrowski-nauczyciel religii w ZSP Nowogard