zdjecie nr 6W dniu 26 kwietnia (wtorek) odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół ponadgimnazjalnych w Auli Wydziału Teologicznego US w Szczecinie pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Chrystiana”.

Był to etap diecezjalny. Po etapie szkolnym, który odbył się 15 marca w ZSP w Nowogardzie do etapu diecezjalnego w Szczecinie zakwalifikowały się 4 osoby. Byli to: Sebastian Dobruchowski kl. I TL, Rafał Grzybowski kl. I TL, Mateusz Kowalski kl. I TL i Amelia Zabłocka kl. II THE. W etapie diecezjalnym w Szczecinie wzięło udział 69 uczniów ze szkół średnich z całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

O godz. 9.20 młodzież wraz z katechetami i księżmi zgromadziła się w Kościele Seminaryjnym na Nabożeństwie Słowa. Po nabożeństwie przeszliśmy do auli US. O godz.10.00 w auli US rozpoczęła się inauguracja i wystąpienie zaproszonych gości.
Od godz. 10.20 do 11.05 odbyła się część pisemna (test) i równolegle dla katechetów i księży odbyło się spotkanie z organizatorem. W czasie, kiedy komisja sprawdzała testy, młodzież zajęła się przepisywaniem kilku stron adhortacji apostolskiej EWANGELII GAUDIUM – jest to ogólnopolski projekt realizowany przez młodzież wszystkich diecezji w Polsce. Następnie był poczęstunek. Można było zjeść kawałek pizzy, coś słodkiego i czegoś się napić. O godz.12.50 w auli US nastąpiło ogłoszenie wyników części pisemnej najlepszych wyłonienie 7 najlepszych uczniów. Byli to uczniowie z II LO w Nowogardzie, w Chojnie i w Stargardzie. Około godz.14.00 ogłoszono wyniki konkursu. Egzekwo były trzy I miejsca i zajęły je osoby z Nowogardu, z Chojny i ze Stargardu. Pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy.
Wszyscy wróciliśmy do Nowogardu zadowoleni z tego, że mogliśmy wziąć udział w konkursie Wiedzy Biblijnej i dumni z tego, że osoba z II LO z Nowogardu zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego w Niepokalanowie w dniach 6-7 czerwca br. Dziękuję młodzieży za wzięcie udziału w konkursie i zachęcam do brania udziału w różnego rodzaju konkursach szkolnych.

Ks. Robert Dąbrowski-nauczyciel religii w ZSP Nowogard