DSC6233Krótki utwór literacki, zawierający morał, często wierszowany, czasem żartobliwy to ...? W jakim utworze pojawiła się Laura Kościeniecka? A w jakim Wernyhora? Kto napisał Wesele a kto Chłopów? Z jakiego utworu pochodzi cytat: Nazywam się Milijon – bo za miliony / Kocham i cierpię katusze? A może: Koniec i bomba /A kto czytał, ten trąba!? Na tego typu pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu z języka polskiego i literatury.

II Szkolny Konkurs Polonistyczny odbył się 28.03.2017 r. na siódmej godzinie lekcyjnej. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV THE:

-          Dagmara Balasińska,

-          Damian Bogdan,

-          Patrycja Ciechmiszczuk,

-          Patrycja Grodzicka,

-          Konrad Małek,

-          Klaudia Morzyc,

-          Beata Paś,

-          Radosław Stodolnik,

-          Angelika Świrgoń,

-          Krzysztof Topolski,

-          Michał Warda.

            Tegoroczni maturzyści zmierzyli się z różnymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę z zakresu języka polskiego i literatury. Musieli m. in. prawidłowo dopisać nazwę gatunku literackiego do podanych definicji albo podać nazwę epoki, w której tworzyli wskazani twórcy. Do zadań uczestników należało również poprawne przypisanie tytułu i autora tekstu, w jakim pojawił się wymieniony bohater literacki oraz napisanie imienia i nazwiska autora przy podanym utworze. Na pewno nie żałował swojego udziału ten uczestnik, który wiedział, jakie pojęcia składają się na światopogląd danej epoki lub zapamiętał cytaty charakterystyczne dla niektórych dzieł.

            Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 30.03.2017 r. po trzeciej godzinie lekcyjnej. Dyplomy i nagrody dla uczestników konkursu wręczyły wicedyrektor szkoły Pani Ewa Staszak i Pani Monika Sipajło Zwycięzcą konkursu został Konrad Małek, II miejsce zajęła Patrycja Ciechmiszczuk zaś III miejsce zdobył Damian Bogdan.. Dla wszystkich uczestników konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy przed zbliżającym się egzaminem maturalnym z języka polskiego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy miłego przygotowywania się do egzaminów maturalnych.

                                                                                              Monika Sipajło

 DSC6225  DSC6226
 DSC6227  DSC6229
 DSC6231  DSC6233