Laboratoria informatyczne – PAMIĘCI MASOWE SAN
Dnia 16 maja w Zespole Szkół Nr 1 w Nowogardzie odbyły się zajęcia laboratoryjne dotyczące pamięci masowych. Zajęcia poprowadzili p. Przemysław Jagoda i p. Patryk Kuś z firmy Boat Systems z Łodzi. Firma ta na co dzień zajmuje się takimi zagadnieniami jak: serwery, pamięci masowe, kopie bezpieczeństwa, wirtualizacja, konteneryzacja, komunikacja sieciowa, cyberbezpieczeństwo i rozwiązania chmurowe.

Pierwsza część zajęć dotyczyła charakterystyki i zasady działania macierzy dyskowych SAN i NAS. W drugiej części zajęć uczniowie wykonywali zadania, które polegały na zdalnej konfiguracji macierzy dyskowej i udostępnieniu zasobów dyskowych wykorzystując protokoły iSCSI i Fiber Channel. Najbardziej aktywni w zajęciach uczniowie otrzymali nagrody.

Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z budową dzisiejszych serwerowni.

Dzięki uprzejmości firm Boat System z Łodzi i KADU z Suchego Dworu nasza szkoła pozyskała cztery macierze dyskowe firmy DELL i IBM. Zajęcia zorganizował p. Szymon Grygowski - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Nr 1 w Nowogardzie.