Mistrzostwa Regionu Piłce Ręcznej Chłopców

W czwartek 16 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Regionu "B" w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Licealiady 2022/2023.

W zawodach udział wzięły następujące reprezentacje szkół: Zespół Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach, Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie.

Po rozegraniu emocjonujących spotkań Mistrzami Regionu "B", zostali uczniowie naszej Szkoły. Drużyna w składzie: Chanarz Kryspin, Chróścicki Oskar, Nykiel Cyprian, Stefański Karol, Dudek Kacper, Dudek Oliwier, Jurzysta Miłosz, Łuczyszyn Jakub, Turek Kacper, Skowroński Marcin, Wdowczyk Jakub i Wojciechowski Kacper wygrali wszystkie spotkania i tym samy uzyskali awans do Finału Wojewódzkiego. Opiekunem naszej drużyny był p. Artur Danilewski.

Wyniki:
ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu - ZS im. Czesława Miłosza w Gryficach 13 : 5 (3 : 3)
ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie – ZSP w Wolinie 13 : 5 (6 : 2)

Mecz o III miejsce:
ZSP w Wolinie - ZS im. Czesława Miłosza w Gryficach 12 : 6 (7 : 3)

Finał:
ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie -ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu 11 : 9 (4 :4)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie

II miejsce – Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu
III miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie
IV miejsce - Zespół Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach