„Twoje kwalifikacje Twoja szansą na sukces – podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ZS1 w Nowogardzie”
2021 05 20 loga

W dniach 13-16 maja 2021 roku uczestnicy projektu " Twoje kwalifikacje Twoją szansą – podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ZS 1 w Nowogardzie” wzięli udział w kursie zawodowym BARISTA. Uczniowie naszej szkoły, pod okiem Pana Rafała Wragi zdobyli wiedze na temat: charakterystyki pracy baristy, kawa – od plantacji do filiżanki (historia, produkcja, gatunki oraz techniki parzenia kawy). Charakterystyka kaw mieszanych oraz jednorodnych metod parzenia kawy. Technika zdobienia kaw metodą latte art, wzory na powierzchni kawy wykonywane metodą free pouring oraz etching. W kursie wzięli udział uczniowie jak i nauczyciele z naszej szkoły.

Organizatorem jest Firma Unifinanse Sp z o.o wspólnie z Zespołem  Szkół nr 1 w Nowogardzie. Celem projektu jest wzrost efektywności kształcenia zawodowego i jego dostosowanie do wymogów regionalnego rynku pracy zwiększającego  szansę na zatrudnienia.

Katarzyna Grygowska
FOTO: Rafał Wraga