2021 04 16 dlaczego warto

Dla uczniów stojących przed wyborem szkoły średniej.
W roku 2014, tak jak Wy teraz, stanęłam przed wyborem szkoły średniej. Kończąc gimnazjum nie byłam zdecydowana co chcę robić w przyszłości. Nie wiedziałam jaką szkołę i jaki kierunek kształcenia wybrać, abym mogła czerpać radość z tego co robię oraz abym mogła czerpać z tego korzyści w przyszłości. Ostatecznie zdecydowałam się na złożenie dokumentów w  Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Nowogardzie.
Wybrałam kierunek - technik ekonomista. To była dobra decyzja! Już po pierwszym roku nauki wiedziałam, że to jest mój kierunek. Ekonomia okazała się na prawdę bardzo ciekawa, a sama szkoła przyjazna dla ucznia. Spotkałam tu nauczycieli z powołania oraz prawdziwych przyjaciół.
W roku 2018 ukończyłam technikum.  Po czterech latach nauki zdobyłam tytuł technika ekonomisty i zdałam maturę. Miałam otwartą drogę zarówno kontynuowania edukacji jak i startu na rynku pracy. Kończąc technikum ekonomiczne byłam przygotowana do planowania, księgowania, prowadzenia rozliczeń finansowych i spraw kadrowych. Potrafiłam myśleć analitycznie. Dzięki temu nie miałam problemu ze znalezieniem pracy w biurze rachunkowym, gdzie mogę się spełniać zawodowo. Jednocześnie rozpoczęłam studia na kierunku rachunkowość i finanse . Obecnie jestem już na 2 roku, a dzięki zdobytej w technikum wiedzy studiowanie to sama przyjemność.
Wszystkim młodszym koleżankom i kolegom, polecam ten kierunek. Możliwości po nim jest na prawdę wiele, m.in. prowadzenie własnego biznesu, praca w biurze, urzędzie czy banku.
Życzę Wam trafionych decyzji w wyborze szkoły i pozdrawiam serdecznie

Absolwentka ZS1 Nowogard
Wioletta