Uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Nowogardzie otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uczeń klasy V TIS w zawodzie informatyk Dmytro Sakharskyi otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pasją ucznia są grafika komputerowa i programowanie.

Zapraszamy na krótki wywiad z Naszym uczniem.

-Jak zaczęła się twoja przygoda ze światem komputerów?
Dmytro: "Od dziecka fascynowała mnie grafika komputerowa i marzyłem o tworzeniu własnych kreacji. Stopniowo zdając sobie sprawę, że moją prawdziwą pasją jest programowanie, zacząłem uczyć się tej umiejętności na własną rękę.

- Czy wiążesz swoją przyszłość z informatyką?
Jeszcze przed pójściem do technikum zdecydowałem, kim chcę zostać i nie sprawiło mi to żadnych trudności. Wciąż pogłębiam swoją wiedzę z zakresu programowania i planuję wstąpić do instytutu, aby pogłębić swoje kompetencje.

- Jak spędzasz wolny czas?
W wolnym czasie skupiam się na swoim hobby, w tym pisaniu opowiadań i rozwijaniu umiejętności rysowania. Czasami uczę się również nowych aspektów programowania.

- Dymytro, a jak poradziłeś sobie z barierą językową? Jesteś w Polsce od niedawna.
Pomimo pewnych trudności spowodowanych barierą językową, ciężko pracuję, aby zrekompensować ten problem. Chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom, którzy pomogli mi po drodze i byli w stanie pomóc mi indywidualnie. Z tego powodu mój poziom językowy w żaden sposób nie przeszkodził mi w nauce i osiągnięciu tego, co osiągnąłem.