Wystawa Polsko-Macedońska  „Kolory Jesieni”

Dnia 20 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie odbyło się uroczyste otwarcie polsko-macedońskiej wystawy fotograficznej „Kolory jesieni”.
Na otwarciu obecni byli zaproszeni goście: starosta powiatu goleniowskiego Pan Tomasz Stanisławski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Aneta Wysoszyńska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Nowogardzie Pan Marcin Gałka, zastępca dyrektora ZS nr 1 w Nowogardzie Pani Marta Portas oraz nauczyciele i uczniowie ZS nr 1 w Nowogardzie.

Wystawa, którą można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie jest owocem współpracy między Zespołem Szkół nr 1 w Nowogardzie, a szkołą SSOU Kole Nedelkovsky w Veles
w Macedonii, kt
óra trwa już od 2011 r. 12 lat współpracy to okres wielu wspólnych przedsięwzięć, wśród których znajdują się: wymiana młodzieży, konkursy językowe, plastyczne i fotograficzne oraz wystawy zgromadzonych prac. Nawet okres pandemii nie ograniczył naszej współpracy – cały czas pozostawaliśmy w kontakcie organizując konkursy językowe i plastyczne online. Dzięki współpracy szkół uczniowie, ale i też nauczyciele nawiązują przyjaźnie, mogą poznawać nawzajem swoje
kraje – kulturę i zwyczaje, rozwijają swoje pasje oraz umiejętności językowe.

Wystawa jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego miasta
w godzinach otwarcia Biblioteki. Można na niej obejrzeć zdjęcia wykonane przez uczniów i nauczycieli ze szkoły w Nowogardzie i Veles. Wszystkie zdjęcia brały udział we wcześniejszym konkursie, podczas którego nauczyciele i uczniowie z obu szkół mogli głosować online na prace, które najbardziej im się podobały.