Certyfikowane egzaminy MikroTIK Academy w Zespole Szkół Nr 1
 certyfikat MTCNADnia 30 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie odbył się egzamin potwierdzający wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu sieci komputerowych w ramach funkcjonowania w szkole Akademii MikroTIK.
Do egzaminu przystąpiło 8 uczniów klasy drugiej o profilu informatycznym. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik i zdobyli międzynarodowy certyfikat MikroTIK MTCNA - MikroTik Certified Network Associate potwierdzający wiedzę i umiejętności z zakresu sieci komputerowych oraz otwierający ścieżkę do innych certyfikowanych szkoleń MikroTik. Najwyższy wynik 83%, osiągnęła uczennica klasy 2TI Milena Muraszko.
Wiedza zdobyta na kursie pozwoli na lepsze przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych oraz zwiększy ich szanse na rynku pracy. Uczniowie w ramach kursu mają dostęp do nowych technologii, przez co mają możliwość realizowania swoich zainteresowań i pasji. Egzamin został przeprowadzony przez certyfikowanego instruktora MikroTIK Academy p. Szymona Grygowskiego.