EnglishMiędzynarodowy Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ - w organizacji pracują ludzie z całego świata, którzy korzystają z dziesiątek języków. Angielski, wspólnie z pięcioma innymi językami, umożliwia im komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie. Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a. W naszej szkole również obchodziliśmy ten dzień. Podczas lekcji języka angielskiego w piątek uczniowie oglądali film dotyczący International English Language Day oraz filmiki o krajach anglojęzycznych. Na koniec uczniowie wzięli udział w teście wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. W zabawie brali udział uczniowie klas I, II i III, które w tym dniu planowo miały zajęcia z języka angielskiego. Oto osoby, które wykazały się największą wiedzą:

  • I miejsce - Nikola Margas - I TŻ
  • I miejsce - Wiktoria Marciniak - III THS
  • II miejsce - Paulina Żyłka - I TŻ
  • III miejsce Dominika Margas - I TŻ

Gratulujemy :)

Nauczycielki języka angielskiego