Dlaczego warto…….Do wszystkich młodszych koleżanek i kolegów.

Witam moich wszystkich młodszych kolegów i koleżanki, zwłaszcza tych którzy właśnie dziś zastanawiają się nad wyborem szkoły średniej. Mam na imię Dorota i kilka lat temu, uczęszczałam do ZS1 im. St. Staszica  w Nowogardzie, kształcąc się w kierunku technik logistyk.

Mój wybór nie był oczywisty, bo kto w wieku 16 lat wie, co chce w życiu robić?

W moim przypadku, nie do końca wiedziałam czym jest logistyka i czy się w tym odnajdę, aczkolwiek kiedy tylko zaczęły się przedmioty typowo logistyczne, zrozumiałam, że to może być to.

Mimo wielu wypowiadanych przeze mnie słów „nie kumam”, „nie rozumiem”, nauczyciele się nie poddawali, tłumaczyli do upadłego i dzięki właśnie ich wyrozumiałości oraz cierpliwości mogę pochwalić się zdanymi egzaminami zawodowymi na blisko 100%.

To właśnie dzięki ich poświęceniu jestem tu, gdzie jestem. W lutym 2021 roku obroniłam tytuł inżyniera w Akademii Morskiej w Szczecinie na kierunku Logistyka o specjalizacji Logistyka Przedsiębiorstw. Aktualnie znajduje się na tej samej uczelni na studiach magisterskich o kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji o specjalizacji Logistyka i Zarządzanie w Europejskim Systemie Transportowym.

Dzięki technikum mogłam wykazać się swoją wiedzą teoretyczną oraz praktyczną

na studiach. Wam również życzę takiej satysfakcji jaką Ja uzyskałam rozwiązując zadania, które miałam już opanowane. Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że wy również

za kilka lat będziecie mogli się pochwalić zdanymi egzaminami zawodowymi i będziecie kształcić się dalej.

Życzę Wam trafionych decyzji w wyborze szkoły i pozdrawiam serdecznie

Absolwentka ZS1 Nowogard
Dorota