ZdjÖcie nr 2Dnia 20 grudnia 2013 roku w ZSP im. Stanisława Staszica odbył się apel z okazji świąt Bożego Narodzenia zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz klasy II TŻ i II THO. Świąteczny apel prowadziły Krystyna Skubała i Kamila Rusnak.

W związku z tym, że w ostatnim czasie odbyło się kilka konkursów w naszej szkole zostały wręczone dyplomy oraz nagrody. W konkursie polsko-macedońskim na najładniejszą kartkę świąteczną organizowanym przez nauczycieli języków obcych I miejsce zajął Tomasz Sobczak z klasy II TE, II miejsce zajęła Agata Szymczyk z klasy II TE a III miejsce przypadło Katarzynie Kozłowskiej z klasy II THO. Dyplomy wręczył Pan Dyrektor Stefan Sitkowski.

ZdjÖcie nr 3
Rozdanie nagród w konkursie na kartkę świąteczną

W konkursie bożonarodzeniowym z języka angielskiego i niemieckiego wyniki przedstawiły się następująco: w kategorii język angielski - I miejsce zajęła klasa II TE, II miejsce egzekwo klasy II TI i II TM. W kategorii język niemiecki - I miejsce zajęła klasa II TM, II miejsce zajęła klasa II TE zaś na III miejscu uplasowała się klasa I TH. Dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Alicja Jaklińska.
Pan Dyrektor Piotr Łąpieś wręczył dyplomy uczestnikom Maturalnego Maratonu z Języków Obcych. Najlepszymi zawodnikami z języka angielskiego okazali się uczniowie klasy IV TH: Marika Kuś i Paweł Brzeziński. Pozostali uczestnicy maratonu z języka angielskiego - Ewelina Kałużna, Jagoda Białecka, Hanna Siemierz, Krzysztof Rybaczek, Szymon Jałowiec, Maciej Winnicki, Jacek Kopiecki i Michał Cerazy- również otrzymali dyplomy. Dyplomy trafiły także do uczestników maratonu z języka niemieckiego: Marka Wiatra, Agnieszki Czyżak, Bartosza Lorenta i Damiana Śmiałowskiego. Pani Dyrektor Alicja Jaklińska oraz Pani Ewa Krzak wręczyły dyplomy laureatom konkursu wiedzy o HIV/AIDS organizowanego przez pedagoga szkolnego przy współpracy Pani Danuty Adamczyk i Pani Beaty Zagórskiej i jej wychowanków. I miejsce zajęła klasa IV TE, II miejsce zajęła klasa III THO i III miejsce zajęły egzekwo klasy : III TE, II K, IV TŻ, III TŻ oraz II TM.

ZdjÖcie nr 4
Pani Alicja Jaklińska i Pani Ewa Krzak wręczają dyplomy

Pan Dyrektor Stefan Sitkowski wręczył puchary laureatom turnieju mikołajkowego w piłkę nożną chłopców, który został zorganizowany przez katedrę wychowania fizycznego: I miejsce - kl. II TE, II miejsce - kl. IV TI i III miejsce - kl. II TM.

ZdjÖcie nr 5
Pan dyrektor i nauczycielki w-f wręczają puchar

Pan Dyrektor Piotr Łąpieś i Pan Rafał Wasyluk wręczyli dyplomy i nagrody uczestnikom polsko-macedońskiego konkursu fotograficznego "To jest twój czas". Wyniki przedstawiły się następująco: I miejsce - Tomasz Rasiński z kl. III TM (nagroda 200 zł), II miejsce -Damian Śmiałowski kl. IV TI (nagroda 100 zł), III miejsce - Kuba Gradus z kl. IV TI (nagroda 50 zł).

ZdjÖcie nr 6
Wręczenie nagród w konkursie "To jest twój czas"

Pan Dyrektor Stefan Sitkowski wręczył dyplomy za konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. I miejsce zajęły warsztaty, które otrzymały nagrodę w wyskości 200 zł. II miejsce zajęła klasa IV TE (nagroda 100 zł), III miejsce zajęła klasa III THO, która otrzymała nagrodę w wysokości 50 zł.
To była niezwykła uroczystość - nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem. Z pewnością ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.