5 lat partnerskiej współpracy Nowogardu i Veles

ZdjÖcie nr 13 czerwca 2015 r. nasza szkoła świętowała pięciolecie współpracy między Nowogardem a Veles w Macedonii.


3 czerwca 2010 roku przedstawiciele miast i szkół podpisali w Veles Umowę o Partnerskiej Współpracy Nowogardu i Veles, która miała pomóc nawiązać i rozwinąć współpracę między samorządami lokalnymi, szkołami i społecznościami poprzez wymianę młodzieży. Z perspektywy czasu możemy śmiało stwierdzić, że współpraca okazała się bardzo owocna, a dwa miasta – tak bardzo odległe geograficznie – połączyła nić przyjaźni. Aby uczcić tę ważną rocznicę, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie obu szkół wzięli udział w Telemoście, czyli połączeniu internetowym za pomocą Skype'a. Dobrze było znów zobaczyć naszych przyjaciół choćby tylko na ekranie projektora! Dobrze było też powspominać wyjazdy do Macedonii oraz pobyty naszych gości w Nowogardzie. Mamy mnóstwo zdjęć ze wspólnie spędzonego czasu, chociaż najważniejsze są wspomnienia, które już na zawsze zachowamy w pamięci:). 5 lat za nami, czekamy na kolejne 5, 10, 15..., które przyniosą wiele nowych spotkań, przygód i doświadczeń. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Veles za udaną współpracę!

 

fb zsp

fb internat

bip

 Adres skrytki na ePUAP:
/zsnowogard/sprawa

skrzynka

1rpo