Wystawa prac
„Narodowy Program rozwoju Czytelnictwa” – „Nowa okładka znanej książki”
Nasza szkoła bierze udział w programie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Z tej okazji cała społeczność uczniowska wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Nowa okładka znanej książki”. W holu szkoły została zorganizowana wystawa prac uczniów. Zapraszamy do oglądania.
najlepszy czytelnikSUPERCZYTELNIK
Jak co roku po zakończeniu pierwszego semestru wyłoniliśmy najlepszego czytelnika 8 stycznia 2020 roku wręczono nagrodę oraz dyplom. Tytuł SUPERCZYTELNIKA  otrzymała Natalia Kobielska z klasy 1 THO/P. Natalia wypożyczyła i przeczytała 26 książek. Głównie były to ksiązki o tematyce kryminalnej, obyczajowej, jak i fantastyka.
Wszystkich zachęcamy do korzystania z biblioteki szkolnej, w której od tego roku szkolnego znajdują się nowości zakupione dzięki udziałowi w programie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.
Nauczyciel bibliotekarz
Katarzyna Grygowska
marcusBiblioteka poleca „Gliniany most” - Markus Zusak Długo wyczekiwana nowa powieść Markusa Zusaka, autora światowego fenomenu – „Złodziejki książek”. Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim most. Niespodziewaną propozycję przyjmuje Clay, dręczony skrywaną od dawna tajemnicą. Dlaczego jest tak zdruzgotany? I dlaczego musi podjąć się tego niezwykłego wyzwania?
Ta poetycka, wielowarstwowa, pełna zwrotów akcji i retrospekcji saga rodzinna to popis charakterystycznego dla Markusa Zusaka stylu.
 

Lekcja w bibliotece
W dniu 15.11.2019 r. uczniowie klasy 4TL mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. St. Żeromskiego w Nowogardzie. Pani Katarzyna Rasowska opowiedziała o historii biblioteki, pokazała prezentację multimedialną.

Kamerdyner„Kamerdyner” to powieść jakiej w Polsce od lat nie było!
Świat, którego już nie ma. Zakazana miłość wciągnięta w wir wielkiej historii. Losy trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Nieznana, drastyczna zbrodnia. „Kamerdyner” to powieść napisana z rozmachem, ale też pełna małych wzruszeń.
 

koronaKsiążę Władysław powrócił z banicji i Kraków odtworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest podzielone, w Starszej Polsce władają książęta Głogowa, w Czechach zawirowania tronowe a na północy Krzyżacy zaczynają swą grę o Pomorze. Grę, która rozpętała gdańskie piekło/rzeź Gdańska.