Jaka jest Twoja ulubiona książka?

Dla wielu czytelników i miłośników książek październik to wyjątkowy miesiąc – w październiku obchodzimy bowiem Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W naszej szkole również organizowane są różne działania mające na celu promowanie biblioteki i czytelnictwa – wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział w akcji „Uwolnij Książki" i konkursie na hasło promujące bibliotekę i czytanie książek. Organizatorem akcji jest nauczyciel bibliotekarz Pani Katarzyna Kijana.

Z okazji święta biblioteki szkolnej przeprowadziłyśmy krótkie rozeznanie w naszej szkole, jakie książki lubią nasi rówieśnicy i nauczyciele.

Ksiądz Robert - Ostatnią przeczytaną ksiażką był wywiad z Rabinem Abrahamem Skórką pt. „ W niebie i na ziemi". Nowy papież Franciszek odpowiada na pytania, które dziś Kościołowi zadaje cały świat dotyczące m.in. celibatu, eutanazji, rozwodów, aborcji i in vitro. W swojej książce papież przedstawił świadectwo głowy Kościoła, które prowokuje i zmusza do głębokiego namysłu.

 2015 10 26 2
 Ksiądz Robert Dąbrowski – nauczyciel religii

Pani Alicja Jaklińska - Mam wiele ulubionych książek – te z dzieciństwa to wszystkie części „ Ani z Zielonego Wzgórza" . Tak bardzo je lubię, że wracam do nich w każde wakacje.Teraz jako dojrzała czytelniczka lubię czytać wszystko oprócz literatury fantasy. Ostatnio zachwyciła mnie seria szwedzkich kryminałów i wiem, że nie tylko mnie, bo nauczyciele w pokoju nauczycielskim wymieniaja się tymi tytułami. Natomiast wszystkim uczniom polecam czytanie lektur - są naprawdę fascynujące.

 
Wicedyrektor szkoły Pani Alicja Jaklińska 

Pani Dorota Bondarowicz - Najbardziej lubię czytać książki obyczajowe i kobiece, np. Moniki Szwai i Marii Ulatowskiej. Przedstawiają one sytuacje dnia codziennego. Czytam takie książki, które przynoszą uśmiech na twarzy, ale i takie, które wzruszają i opowiadają o trudnościach życia każdego człowieka. Lubię także dobre kryminały np. Camilli Läckberg.

 
 Pani Dorota Bondarowicz – nauczycielka matematyki

Karolina Winowska (klasa I TE) - Moją ulubioną książką jest „ Piękna ZŁAlicja". Uwielbiam ją czytać, ponieważ emocje w niej płynące są fantastyczne. Mogę ją czytać w kółko.

Agata Ptaszek (klasa I TE) - Moją ulubioną książką jest „Dom sióstr". Jest bardzo ciekawa, ponieważ uwielbiam książki o charakterze dramatycznym. Polecam.

Gabriela Wdowczyk (klasa I TE)- Moją ulubioną książką jest „ Harry Potter"Autorem tych serii jest J.K Rowling. Są to w zasadzie wszystkie części. Podoba mi się ta książka, ponieważ zawiera bardzo dużo elementów fantastycznych.

Z czytelnikami rozmawiały Monika Rasowska i Angelika Sikorska

Godziny otwarcia

BIBLIOTEKA CZYNNA

  1. PONIEDZIAŁEK: 8.00-15.00
  2. WTOREK: 8.45 – 11.35; 12.40 -15.00
  3. ŚRODA: 8.00-15.00
  4. CZWARTEK: 8.00-15.00
  5. PIĄTEK: 8.00 – 9.50; 11.45-14.00

 

 

CZYTELNIA CZYNNA

  1. PONIEDZIAŁEK: 9.40 – 13.00
  2. WTOREK: 12.30 – 14.30
  3. ŚRODA: 7.30-8.00; 10.35-12.40; 13.25-14.00
  4. CZWARTEK: 9.40-13.40
  5. PIĄTEK: 8.30-11.00