logo duze 

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

im. Stanisława Staszica

 powiat  gol

Wymiana międzynarodowa – uczniowie ZSP w Macedonii

7Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie pojechali do Macedonii w ramach wymiany międzynarodowej między naszą szkołą a SSOU Kole Nedelkovski w Veles.

W tym roku do Macedonii pojechała grupa 13 osób wraz z opiekunami Panią Justyną Cimcioch i Panem Rafałem Wasylukiem. Uczestnicy wymiany wyjechali z Nowogardu 24 maja (sobota) o godz. 22.00 a na miejsce dotarli w poniedziałek ok. godziny 16.00.

I dzień – poniedziałek
Dotarliśmy do Veles i zostaliśmy zakwaterowani w internacie szkoły SSOU Kole Nedelkovski.

II dzień – wtorek
Wyjazd z Veles do Skopje. Odwiedziliśmy klasztor Matka oraz pobliski kościół. Następnie odwiedziliśmy centrum Skopje i udaliśmy się do Muzeum Matki Teresy, gdzie spotkało nas miłe zaskoczenie, ponieważ dyrektorem muzeum była Polka. W tym samym muzeum spotkaliśmy się z ambasadorem Polski w Macedonii. Następnie udaliśmy się na górę, z której podziwialiśmy panoramę stolicy. W godzinach popołudniowych udaliśmy się na gokarty, gdzie wszyscy spędziliśmy miło czas.

Zwiedzamy Skopje W Muzeum Matki Teresy

III dzień – środa
Udaliśmy się do szkoły SSOU Kole Nedelkovski, spotkaliśmy się z dyrektorem oraz nauczycielami. W tym dniu w szkole odbył się dzień otwarty, w którym uczestniczyliśmy. Nasz kolega Adrian udzielił wywiadu dla telewizji, która przyjechała na dzień otwarty. Po obiedzie udaliśmy się do antycznego miasta Stobi, poznaliśmy jego historię oraz obejrzeliśmy ruiny.

Dzień otwarty w Kole Nedelkovski Zwiedzanie miasta Stobi

IV dzień – czwartek
W czwartek wzięliśmy udział w grillu, który odbył się przy pobliskim jeziorze. Wzięliśmy także udział w zwiedzaniu fabryki Leov, która produkuje solary słoneczne i bojlery. Wśród atrakcji, które na nas czekały znalazły się: minirozgrywki, konkursy (przeciąganie liny), gra w piłkę nożną i siatkową. Kąpaliśmy się też w jeziorze. Wieczorem odbyła się dyskoteka szkolna,w której wszyscy wzięliśmy udział.

Nie ma jak dobra zabawa Wizyta w fabryce Leov

V dzień – piątek
Spotkanie z burmistrzem w budynku gminy, przekazanie i odebranie prezentów. Po południu wzięliśmy udział w rozgrywkach w piłkę ręczną, w których odnieśliśmy zwycięstwo 15:11. następnie rozegraliśmy mecz w koszykówkę, który przegraliśmy 11:12. Wieczorem mieliśmy uroczystą pożegnalną kolację z dyrektorem szkoły w restauracji Romantico. Otrzymaliśmy koszulki z flagą Macedonii i nazwą szkoły oraz pożegnaliśmy się. O godzinie 22.00 udaliśmy się w podróż powrotną. Na miejscu byliśmy w niedzielę około godziny 20.00.

Wizyta w ratuszu

Naszą wizytę w Veles uznaliśmy oczywiście za udaną – gospodarze wykazali się wielką gościnnością i zapełnili nam czas licznymi atrakcjami. Jesteśmy zadowoleni z tego, że mieliśmy okazję poznać ciekawych ludzi, zobaczyć cudowne miejsca i poznać kulturę tego kraju. Już nie możemy się doczekać przyjazdu naszych przyjaciół w następnym roku. Również za rok odbędzie się kolejny wyjazd naszej młodzieży do Macedonii.

Wojciech Nowak i Hubert Peczeniuk
klasa III TI

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Dzisiaj43
Wczoraj94
W tym tygodniu228
W tym miesiącu885
Od 8.01.2014108336

fb zsp

fb internat

bip

 Adres skrytki na ePUAP:
/zsnowogard/sprawa

skrzynkarpo

Adres

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
w Nowogardzie
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 21
72-200 Nowogard
tel. 91 / 39 21 162
sekretariat@zsp.nowogard.pl

Adres skrytki na ePUAP:
/zsnowogard/sprawa

 

Kontakt

dyrektor: Jarosław Chudyk
tel. +48 91 / 39 21 162
www.zsp.nowogard.pl

sekretariat@zsp.nowogard.pl

Wsparcie: tel. 91 3921162
psycholog - tel. wew. 35
pedagog - tel. wew. 37
kierownik internatu - tel. wew. 40
kierownik warsztatu - tel. wew. 39