2 21 03 01 wykleci1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dzięki któremu wszyscy Polacy mogą uczcić pamięć o  żołnierzach  podziemia antykomunistycznego.
Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Parlament ustanowił w 2011 roku, że 1 marca będziemy obchodzili  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Najważniejszymi postaciami, które „szczególnie wpisały się w karty naszej historii” byli: Danuta „Inka” Siedzikówna, Józef „Lalek” Franczak, Łukasz „Pług” Ciepliński, Zygmunt „Łupaszka” Szendzielarz, Witold „Witold” Pilecki, Józef „Ogień” Kuraś, Hieronim „Zapora” Dekutowski, Jan „Krysia” Borysewicz, Anatol „Olech” Radziwonik, Marian „Orlik” Bernaciak, Jan „Bruzda” Tabortowski, Kazimierz „Huzar” Kamieński, Andrzej „Dąb” Kiszka oraz wielu innych bohaterów, o których przez dziesięciolecia nie można było mówić. Każdego roku w naszej szkole odbywały się obchody tego święta państwowego, podczas których uczniowie mogli oglądać wystawy, prezentacje oraz wziąć udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi. W tym roku w związku z pandemią nie możemy niestety być razem w tym ważnym dniu, ale nie przeszkadza to w tym, żeby pamiętać  o bohaterach i oddać im hołd do czego zachęcamy wszystkich. Chwała Bohaterom!