b_400_300_16777215_00_images_2024_06_2024_06_07logo_fundusze.jpg

Pierwszy dzień w Rimini - mobilność edukacyjna.
Pierwszy dzień w Rimini - mobilność edukacyjna.
Pierwszy dzień w Rimini - mobilność edukacyjna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 czerwca 2024 r. grupa 20 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie i z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, 2 opiekunów oraz 4 nauczycieli szczęśliwie dotarła do Rimini we Włoszech w celu odbycia staży i job shadowing u włoskich pracodawców.

10 czerwca 2024 r. odbyło się spotkanie powitalne w siedzibie firmy goszczącej – SISTEMA TURISMO. Firma zajmuje się m.in. międzynarodową mobilnością - zapewniając najlepsze doświadczenia zawodowe, szkolenia, warsztaty i seminaria dla uczniów oraz dorosłych.  Spotkanie poprowadziła Pani Karolina Przybysz – tutor i opiekun grupy. Podczas spotkania uczestnicy projektu zapoznali się między innymi z niezbędnymi dokumentami potrzebnymi podczas trwania staży, zasadami mobilności, topografią miasta oraz sposobami komunikacji. Stażyści poznali opiekunów z ramienia firmy goszczącej, jak również odbyły się prezentacje u pracodawców.

Po spotkaniu w biurze został zorganizowany spacer po Rimini, podczas, którego uczestnicy projektu mogli podziwiać najważniejsze zabytki miasta w jego historycznej części, m. in. Arco d’Augusto – czyli łuk triumfalny, Piazza Tre Martiri (Plac Trzech Męczenników) najbardziej reprezentacyjnej ulicy Rimini, który jest formalnym centrum miasta, Museo della citta – Muzeum miejskie.

Wyjazd został zorganizowany z projektu Powiatu Goleniowskiego:
„Mobilność edukacyjna szansą na rozwój umiejętności zawodowych”

realizowanego w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+

Koordynatorki projektu: Izabela Dudziec i Małgorzata Szwarc.

A  group of 20 students and 6 teachers  from Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica in Nowogard and Zespół Szkół nr 1 in Goleniów, arrived in Rimini in Italy on June 09 to complete student interships and teachers’ job shadowing training at Italian employers.

On June 10 we had a welcome  meeting in the office of our  hosting company SISTEMA TURISMO, whose main duty is organising  student international mobility.  Its aim is getting work experience, trainings and workshops for both students and adults. The meeting was led  by Ms Karolina Przybysz – a group tutor. During the meeting, the project participants  got acquainted with the necessary documents, the mobility rules, the town maps and the public means of transport system.  They also met their coordinators and visited the  companies, shops and hotels – places of their internships.

After the meeting, we had a city tour. We could admire beautiful monuments like Arco d’Augusto, Piazza Tre Martiri and Museo Della citta.

Project „Transnational educational mobility of students, graduates and vocational education staff” co-funded by the European Union through the European Social Fund Plus, European Funds for Social Development 2021-2027 learning agreement – short- term internships for learners. The mobility was organised within the European project „ Educational mobility a chance of professional skills development” carried out by the Goleniów county

b_400_300_16777215_00_images_2024_06_2024_06_10_loga.jpg