Społeczeństwo Obywatelskie w Obiektywie

{nomultithumbs}Zadania projektu:

• przeprowadzenie przez przeszkoloną młodzież i nauczycieli min. 2 warsztatów prawno człowieczych Amnesty international związanych tematycznie z kampanią - dla uczniów, nauczycieli,
  • przejście kursów e-learningowych przez min 100 osób uczniów, rodziców, nauczycieli i przedstawicieli lokalnej społeczności,
  • prezentacja reportażu na forum szkoły lub miejscowośc.

Cele projektu:

• Zwiększenie poziomu aktywności społecznej uczniów i nauczycieli oraz podniesienie w szkołach poziomu wiedzy na temat społeczeństwa obywatelskiego, poprzez wykorzystanie i nnowacyjnych i atrakcyjnych narzędzi - udostępniając kursy elearningowe, angażując uczniów w proces tworzenia obrazu filmowego.
  • podniesienie wiedzy na temat praw człowieka, jako podstawy budowania szkolnej samorządności, a przez nią społeczeństwa obywatelskiego.
  • podniesienie wiedzy na temat społecznych uwarunkowań wpływających na równouprawnienie kobiet i mężczyzn.
  • podniesienie wiedzy na temat możliwości wykorzystania mediów do działań na rzecz społeczeństw,
  • wykształcenie wśród młodych ludzi dobrych praktyk - zasad pracy w grupie, kultury dyskusji, zasad pracy metodologią projektową.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
w Nowogardzie