ZdjÖcie nr 5Tradycyjnie maj jest miesiącem, w którym obchodzimy święto biblioteki – tegoroczny Tydzień Bibliotek (8-15 maja) przebiega pod hasłem „Wybieram Bibliotekę".

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2015 oraz Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie ZSP – klasa I TI i III K wraz z opiekunami Panią Beatą Woźnicą-Stanisławek i Katarzyną Kijaną odwiedzili w piątek (8 maja) Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowogardzie. Prowadząca spotkanie Pani Kazimiera Fecak jak zwykle profesjonalnie zapoznała uczniów z działalnością biblioteki – uczniowie odwiedzili wypożyczalnię, czytelnię, dział zbiorów specjalnych oraz salę wystawową. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną na temat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie, szczególnie zainteresowała ich część poświęcona historii biblioteki (początki działalności tuż po wojnie, sposoby gromadzenia księgozbioru, pierwsi pracownicy, budynek, w którym mieściła się początkowo biblioteka). Podsumowaniem spotkania było rozwiązanie krzyżówki, której tematem przewodnim była książka, a także rozmowa z Panią Kazimierą Fecak, która chętnie odpowiadała na pytania uczniów. Zapraszamy wszystkich uczniów (i nie tylko) do obchodów Tygodnia Bibliotek – zróbcie sobie prezent i wypożyczcie książkę z biblioteki, bo jak pisał Umberto Eco, „Kto czyta książki, żyje podwójnie".

ZdjÖcie nr 6 ZdjÖcie nr 7
ZdjÖcie nr 8 ZdjÖcie nr 9