Zdjęcie nr 8Już po raz szósty gościliśmy naszych przyjaciół z Macedonii oraz wybraliśmy się w podróż do Veles, a to wszystko dzięki współpracy miast (Nowogard-Veles) oraz szkół (ZSP - SSOU Kole Nedelkovski).

W tym roku przyjechało do nas 17 uczniów SSOU Kole Nedelkovski w Veles, którymi opiekowali się nauczyciele Marjanche Panov oraz Goran Bogoevski. W czasie pobytu naszych gości w Nowogardzie grupa uczniów z ZSP gościła w Veles. W ciągu tygodniowego pobytu naszych przyjaciół wiele się działo – było wspólne zwiedzanie, wycieczki, zabawa oraz poznawanie odmiennych kultur. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy zaprosić do Nowogardu naszych przyjaciół z Veles i spędzić z nimi tych kilka fantastycznych dni, które już na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w wymianę polsko-macedońską, a w szczególności nauczycielom i uczniom ZSP oraz burmistrzowi Nowogardu Panu Robertowi Czapli za serdeczne przyjęcie uczniów i nauczycieli z Macedonii oraz wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy.

Poniedziałek (23.05.2016 r.)
Spotkanie z burmistrzem Nowogardu Robertem Czaplą. Spacer po Nowogardzie. Zwiedzanie kościoła NMP – wieża kościoła. Prezentacja szkoły. Ognisko na Harcówce.

Zdjęcie nr 1 1 Zdjęcie nr 2 1 Zdjęcie nr 3 3
Wizyta w ratuszu Na wieży kościoła Wspólne ognisko

Wtorek (24.05.2016 r.)
Wyjazd do Koszalina. Wizyta w fabryce bombek choinkowych. Relaks w wodnym parku rozrywki.

Zdjecie nr 4 Zdjece nr 5
Wizyta w fabryce bombek Wodny relaks

Środa (25.05.2016 r.)
Udział w nagrywaniu teledysku nowogardzkiej wokalistki Justyny Sawickiej. Wyjazd do Ostrzycy. Rozgrywki sportowe o Puchar Dyrektora ZSP.

Zdjecie nr 6 Zdjęcie nr 7
Zdjęcie pamiątkowe z nagrywania teledysku Wręczenie pucharu

Czwartek (26.05.2016 r.)
Wyjazd do Międzyzdrojów – zwiedzanie punktu widokowego, Aleja Gwiazd, spacer wzdłuż plaży, molo.

Zdjęcie nr 8
Zdjęcie pamiątkowe z Międzyzdrojów

Piątek (27.05.2016 r.)
Zwiedzanie Szczecina – Wały Chrobrego, Muzeum Techniki i Komunikacji, Filharmonia Szczecińska.

Zdjecie nr 9 Zdjęcie nr 10
Podróż w czasie:) Fani motoryzacji