Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.1

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci i dlatego uczniowie: Aleksandra Skąpska, Karolina Tylkowska, Konrad Biskupski, Julia Iwan, PatrycjaSkiba, Alicja Śliwińska, Patrycja Idziak, Fabian Dobrowolski, Mateusz Toruński oraz Natalia Kobielska z Koła Aktywu Bibliotecznego z Zespołu Szkół Nr 1 wraz z pomocą nauczycieli p.Katarzyną Grygowską oraz p. dyrektor Ewą Staszak w dniu 30 września 2019 udali się na akcję głośnego czytania do Szkoły Podstawowej Nr 2. Maluchy miały okazję wysłuchać różnych opowieści oraz porozmawiać na temat wysłuchanych historyjek. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć. Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok.