IMG 20190522 113555W środę 20.05.2019 r. uczniowie klasy 1TL wybrali się na spotkanie organizowane z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Goleniowie z filią w Nowogardzie.

Uczniowie naszej szkoły mieli szansę zobaczyć gdzie składa się wnioski o pracę oraz jak sporządzić biznesplan, wspólnie wypełniali przykładowy wniosek potrzebny przy ubieganiu się o dotację na utworzenie własnej działalności gospodarczej, było to częścią zajęć z doradztwa zawodowego, które prowadzi w naszej szkole pani Agata Zawierucha. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się rejestracji osób bezrobotnych, dowiedzieli się również jakie kursy przygotowawcze przysługują osobom poszukującym pracy. Klasa uzyskała odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Urzędzie Miasta gdzie zamontowano defibrylator AED czyli sprzęt medyczny używany podczas udzielania pierwszej pomocy. O jego  zastosowaniu i użyciu opowiadała pani Agnieszka Pawlik zaznaczając jego ogromne znaczenie przy ratowaniu życia. Wycieczka pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.