logo duze 

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

im. Stanisława Staszica

 powiat  gol

„Niezłomny z Niezłomnych”- konkurs historyczny

529 września 2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim w ramach VI Kołobrzeskich Dni z Rotmistrzem Pileckim pod honorowym patronatem starosty kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego.


Udział w konkursie mogły wziąć tylko dwie osoby z danej szkoły. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nowogardzie reprezentowały zwyciężczynie szkolnych eliminacji - uczennice klasy II TEHO: Zuzanna Siwak i Justyna Wierzbicka. Opiekunem przygotowującym uczniów do konkursu była Pani Monika Sipajło. W konkursie wzięło udział około 40 uczniów z ponad 20 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z wielu zadań o różnym stopniu trudności (rozmieszczonych na 14 stronach arkusza). Nasze reprezentantki udzieliły również wywiadu dla TVP3 Szczecin. Fragmenty ich wypowiedzi mogliśmy obejrzeć w programie informacyjnym „Kronika”. Zuzia udzieliła również odrębnego wywiadu, który zostanie włączony do reportażu nt. patriotyzmu wśród młodzieży. Film dokumentalny z udziałem naszej uczennicy będziemy mogli obejrzeć w TVP3 Szczecin w okolicach 11 listopada.

 

Monika Sipajło

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Dzisiaj45
Wczoraj84
W tym tygodniu450
W tym miesiącu2478
Od 8.01.2014122800

fb zsp

fb internat

bip

 Adres skrytki na ePUAP:
/zsnowogard/sprawa

skrzynkarpo

Adres

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
w Nowogardzie
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 21
72-200 Nowogard
tel. 91 / 39 21 162
sekretariat@zsp.nowogard.pl

Adres skrytki na ePUAP:
/zsnowogard/sprawa

 

Kontakt

dyrektor: Jarosław Chudyk
tel. +48 91 / 39 21 162
www.zsp.nowogard.pl

sekretariat@zsp.nowogard.pl

Wsparcie: tel. 91 3921162
psycholog - tel. wew. 35
pedagog - tel. wew. 37
kierownik internatu - tel. wew. 40
kierownik warsztatu - tel. wew. 39