logo duze 

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

im. Stanisława Staszica

 powiat  gol

Warsztaty teatralne w ZSP

211 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadzili aktorzy z Teatru Polskiego w Szczecinie - Pani Małgorzata Iwańska oraz Pan Mirosław Kupiec.

Tematem warsztatów była kultura żywego słowa, czyli zagadnienie, które dotyczy każdego użytkownika języka. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy warsztatów dobrze się bawili, szczególnie podczas wykonywania ćwiczeń artykulacyjnych. Dzięki aktorom przypomnieliśmy sobie jak pięknym językiem napisany jest „Pan Tadeusz” oraz jak dźwięczna potrafi być nasza ojczysta mowa (świetna recytacja „Lokomotywy” Juliana Tuwima). Język jest narzędziem - dzięki niemu możemy przekazywać nie tylko informacje, ale przede wszystkim emocje, dlatego bardzo wiele zależy od tego, w jaki sposób mówimy – jakie jest tempo wypowiedzi, intonacja oraz akcent. Bardzo dziękujemy za warsztaty, to była wspaniała przygoda z językiem polskim!

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Dzisiaj1
Wczoraj17
W tym tygodniu201
W tym miesiącu790
Od 8.01.201498447

Adres

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
w Nowogardzie
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 21
72-200 Nowogard
tel. 91 / 39 21 162
sekretariat@zsp.nowogard.pl

Kontakt

dyrektor: Jarosław Chudyk
tel. +48 91 / 39 21 162
www.zsp.nowogard.pl

sekretariat@zsp.nowogard.pl

Wsparcie: tel. 91 3921162
psycholog - tel. wew. 35
pedagog - tel. wew. 37
kierownik internatu - tel. wew. 40
kierownik warsztatu - tel. wew. 39