Z przyjemnością informujemy, iż 1 lipca 2020 roku uruchomiona zostaje nowa odsłona usługi Europass. Narzędzia i informacje udostępnione na stworzonej przez Komisję Europejską platformie pomogą wszystkim użytkownikom lepiej zarządzać edukacją i karierą. Użytkownicy nowej platformy będą mogli utworzyć bezpłatny profil, wygenerować CV lub list motywacyjny w wybranym formacie, a całość będzie można zachować w bibliotece dokumentów. Na platformie dostępne będą również ciekawe propozycje ofert pracy i kursów, które automatycznie zostaną dostosowane do umiejętności i zainteresowań wskazanych w profilu użytkownika. Nowy Europass wprowadza jednocześnie możliwość wykorzystania cyfrowych poświadczeń (ang. digital credentials) tj. narzędzi cyfrowego opisu i walidacji efektów nauczania, uprawnień zawodowych i kwalifikacji. Wszystkie informacje i funkcjonalności na platformie Europass będą dostępne bezpłatnie w 29 językach.

Z tego też względu zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w upowszechnieniu idei  Nowego Europass wśród Państwa pracowników, beneficjentów i interesariuszy: dyrektorów szkół, nauczycieli, doradców metodycznych, szkolnych doradców zawodowych uczniów, słuchaczy, absolwentów i innych zainteresowanych. Bylibyśmy niezmiernie zobowiązani, gdyby informacja o Nowym portfolio i jego możliwościach ukazała się na Państwa stronie internetowej czy w mediach społecznościowych. Służymy w tym przypadku gotowym tekstem dostępnym na stronie https://europass.org.pl/nowy-europass-jakich-zmian-mozemy-sie-spodziewac/ w zakładce Aktualności.

Tymczasem już teraz zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią krótkiej prezentacji poświęconej Nowemu Europass, a także informacjami dostępnymi na stronie internetowej KCE, stronie Komisji Europejskiej www.europass.eu oraz śledzenia i polubienia wpisów na FB Europass Polska

Jednocześnie ze strony Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Krajowego Centrum Europass chcielibyśmy zaproponować Państwu wsparcie merytoryczne w propagowaniu idei Nowego Europass w postaci szkoleń zarówno stacjonarnych, jak i on-line dla Państwa pracowników oraz interesariuszy, a także materiałów promocyjnych. O szczegółach dotyczących tej kwestii będziemy Państwa informować na bieżąco począwszy od jesieni 2020 roku. Instytucje zainteresowane tego typu wsparciem prosimy o kontakt z Krajowym Centrum Europass pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem,
Pracownicy Krajowego Centrum Europass